SRC Belgesi Muafiyetleri

Çekici, kamyon, kamyonet, gibi araçların kullanımında bu araçlara yetki belgesinin yanında araçları kullanan sürücülerden SRC (mesleki yeterlilik belgesi) istenmektedir.

Ulaştırma bakanlığının yol kenarı denetim istasyonlarında yapılan denetimlerde yetki belgesinin denetiminin yanı sıra SRC belgesi denetimi de yapılmaktadır. Yapılan denetimlerde SRC belgesi olmayanlara 731 TL idari para cezası uygulanmaktadır.

SRC belgesi artık trafiğe çıkan genel olarak ticari iş yapan her sürücün ehliyet gibi mecburi olduğu bir belgedir. Eğer 25.02.2003 tarihinden önce ehliyet alınmışsa SRC belgesini sınavdan muaf bir şekilde alınabilir.)

SRC belgesi için hangi evraklar istenir ve hangi tür SRC belgesi alacağım gibi sorular sık sık sorulmaktadır. Konuyla ilgili genel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

karabük src sınavı, karabük src eğitimi, safranbolu src, safranbolu src eğitimi, src, src eğitim, karabük'te src eğitimi, karabük'te src sınavı, karabük src, karabük ody, karabük üdy, KARABÜK ÜDY, KARABÜK SRC, KARABÜK ODY, KARABÜK'TE ODY, KARABÜK'TE SRC, karabük'te src, karabük'te üdy, safranbolu src, eskipazar src, ovacık src, karabük merkez src eğitimi, src belgesi nasıl alınır ?, src belgesi karabük, karabük src belgesi, karabük src 1, karabük src 2, karabük src3, karabük src4, karabük src5